Филипе Луиш: Симеоне няма сърце
Бившият защитник на Атлетико Мадрид Филипе Луиш, който сега играе за Фламенго, сподели спомените си от работата си под ръководството на Диего Симеоне.
"Сега мога да изпращам и получавам съобщения от Симеоне като приятел, но тогава всеки път, когато получавах поне едно, това бе стресиращо за мен. Повярвайте ми на думата, не е лесно да играете в отбора на Симеоне. Той няма сърце. Той никога няма да ви каже: "О, колко жалко, горкият малък играч, трябва да направя това или онова". Не. Той ще реши какво трябва да направи единствено, за да спечели", заяви Луиш.
Бразилецът игра за мадридския клуб от 2010 до 2014 г. и след това се завърна през 2015 г., след като прекара един сезон в Челси. Луиш изигра 333 мача с Атлетико и вкара девет гола. Заедно с "дюшекчиите“, защитникът спечели седем трофея: испанското първенство, Купата на Испания, два пъти Лига Европа и три пъти Суперкупата на УЕФА.
- Атлетико ще спечели на Катедралата
- Атлетико Мадрид, Селта и Компостела се включиха в кампанията за Любо Пенев
- Барса загуби Олмо до края на годината
- Барса увеличи преднината си в Ла Лига
- Барселона ще прекърши Атлетико
- УЕФА обяви за санкции срещу Атлетико
- Атлетико Мадрид постави нов рекорд от приходи
- Симеоне: Планът бе да въвлечем съперника в играта си
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]