Реал Мадрид отказал да плати 8 млн. за Холанд
Реал Мадрид отказал да плати 8 милиона евро за трансфера на нападателя Ерлинг Холанд през 2018 г., съобщава Marca.
Напомняме, че по това време Холанд защитаваше цветовете на Мьолде. Реал Мадрид е получил възможност да привлече нападателя за 8 милиона евро, но "бланкосите" са отхвърлили тази опция и са дали приоритет на бразилския пазар, придобивайки Винисиус, Родриго и Рейниер.
По-късно Ред Бул Залцбург купи трансфера на Холанд за същите 8 милиона евро, а през декември 2019 продаде норвежеца на Борусия Дортмунд за 20 милиона евро. В момента стойността на Ерлинг се оценява на 75 милиона евро.
През този сезон Холандия взе участие в 16 мача от германското първенство, вкара 15 гола и даде 3 асистенции. От 2019 г. нападателят е част от националния отбор на Норвегия.
- Моуриньо: Бих изиграл отново финала на Лига Европа, но без Антъни Тейлър
- Реал Мадрид е близо до завръщането на Нико Пас
- Винисиус влезе в елитна компания с историческо постижение за Бразилия
- Винисиус: Знаех, че отново ще блестя с екипа на Бразилия
- Байерн подготвя нов договор за Майкъл Олисе, за да спре интереса на Реал Мадрид
- Естер Експосито отвърна на критиците: Феминизмът не означава да спреш да танцуваш
- Парагвай с жалба до ФИФА срещу Белингам заради спорен инцидент на Мондиал 2026
- Перес подготвя историческа промяна в собствеността на Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]