Стоичков: Меси не е принуждавал никого да подписва такъв договор
Бившият нападател на Барселона Христо Стоичков защити Лионел Меси на фона на съобщението за скандално големия договор на аржентинеца с каталунския клуб.
"Меси никога не е принуждавал никого да подписва договор от такъв калибър с него. Следващият президент на Барселона трябва да предложи на Лионел нещо конкретно“, заяви Стоичков пред beIN Sport.
Ще припомним, че по-рано в испанската преса бяха публикувани данни за четиригодишния договор на Лионел Меси с Барселона, който бе подписан през 2017 година. През четирите години по споразумението Лионел ще получи 555 млн. евро. 138 млн. евро на сезон - фиксирани плюс бонуси. Малко повече от 115 милиона евро бяха изплатени като бонус за подписване на споразумението. Почти 78 милиона евро е бонусът за лоялност.
- Абделкарим – талант на Барселона, който се отличава и в училище
- Барса с минимален, но ценен успех срещу коравия Райо
- Барселона ще прелети през Райо Валекано
- Реконструкцията на „Камп Ноу“ навлиза в решаваща фаза
- Барселона не иска да купи Рашфорд, но иска да го задържи
- Слот: Мачът срещу ПСЖ е най-добрият в кариерата ми в ШЛ
- Двигателят на новата Барселона
- Барселона се връща към традиционна лятна подготовка в Европа
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]