Бартомеу коментира скандала с договора на Меси
Бившият президент на Барселона Хосеп Мария Бартомеу коментира решението на нападателя на "блаугранас" Лионел Меси да съди ръководството на клуба заради изтекла информация за договора му с каталунците.
"Това е много сериозен проблем. Изтичането на информация за професионалните договори е напълно незаконно. Лесно е да говорим по телевизията и да обвиняваме, но ние не се шегуваме, защото всичко това ще завърши в съда. Между другото, от професионална и търговска гледна точка, Лео е абсолютно прав в своите обвинения. Без пандемия Барса лесно може да плати такива пари", заяви Бартомеу.
Съобщава се, че аржентинската страна иска да съди трима души, които разполагат с пълна информация за споразумението. Става дума за бившия президент на клуба Бартомеу и изпълнителният директор на Барселона Оскар Грау, които отговаряха за подписването на договора с играча, а също така и Карлес Тускетс, изпълняващ длъжността президент на клуба.
- Челси следи Жерар Мартин, Милан е фаворит за подписа му
- Дани Олмо отхвърли извинението на Роберто Аяла след скандала във финала на Мондиал 2026
- Бивш играч на Барселона: Не бих дал 150 милиона евро за Хулиан Алварес
- Бивш футболист на Барселона: Кукурея не предава феновете с трансфера си в Реал
- Френки де Йонг може да отсъства до шест месеца заради тежка контузия
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
- Карим Адейеми: Меси е най-великият, а с Ламин Ямал можем да бъдем страхотен тандем
- Барселона официално привлече Карим Адейеми
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]