Тим от трета дивизия изрита Реал Мадрид от Купата на Краля (видео)
Реал Мадрид записа срамна страница в историята си, като отпадна от третодивизионен съперник за Купата на Краля.
Скромният Алкояно хвърли бомбата и удари мадридския гранд с 2:1 след продължения, за да продължи към 1/8-финалите на турнира. На всичкото отгоре домакините играха с човек по-малко през последните минути, когато стигнаха и до победния гол.
Все пак може да се отбележи, че Зинедин Зидан излезе с експериментален състав, състоящ се предимно от резерви, но през втората част включи в игра Карим Бензема, а по-късно влязоха и Еден Азар, Тони Кроос и Марко Асенсио.
Едер Милитао откри резултата за "кралете" в самия край на първото полувреме с глава.
Реал обаче трудно създаваше продължения и не успя да си реши мача навреме, а в 80-ата минута допусна изравняване, след като Хосе Солбс беше забравен при един ъглов удар и отблизо направи резултата 1:1.
Реал опита да реши всичко още в рамките на редовното време, но така и не успя и се стигна до продължения.
В първите 15 минути мадридчани продължиха да имат голяма част от владението на топката, но ефективността липсваше в действията им.
В 110-ата минута Рамон Лопес получи втори жълт картон, с което остави своя тим в намален състав.
Така се стигна до 115-ата минута, когато след контраатака Алкояно стигна до победен гол, а негов автор стана Хуанан.
Futbol-TV
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Винисиус: Моуриньо иска да остана същият – щастлив и да играя своя футбол
- Журналист призова Ливърпул да си върне Трент Александър-Арнолд
- Шефер опроверга Романо: Трансферът на Диоманде в Реал Мадрид не е финализиран
- Жозе Моуриньо настоява Реал Мадрид да привлече Родри
- Бернардо Силва: Да играя за Реал Мадрид е сбъдната мечта
- Хорхе Валдано: Роналдо трябва да изживее футбола до последната капка
- Официално: Фулъм привлече нападателя Гонсало Гарсия от Реал Мадрид
- Бернардо Силва: Нямам търпение да работя с Жозе Моуриньо