Меси подобри рекорда на Пеле
33-годишният аржентински нападател на Барселона Лионел Меси отбеляза статистическо постижение в мача от 15-ия кръг на испанското първенство с Валядолид (3: 0).
Според Squawka Лионел Меси, след като вкара топката във вратата на Валядолид в 65-ата минута на срещата, надмина рекорда на легендарния бразилец Пеле по брой голове за един клуб. Сега 33-годишният аржентинец има 644 гола, докато Пеле има 643.
Напомняме, че от 1956 до 1974 г. Пеле игра у дома за Сантос, след което прекара два сезона в САЩ, в клуба на Ню Йорк Космос.
През сезон 2020/2021 Лионел Меси вкара 10 гола и даде 5 асистенции в 18 срещи за Барселона във всички състезания.
- Челси следи Жерар Мартин, Милан е фаворит за подписа му
- Дани Олмо отхвърли извинението на Роберто Аяла след скандала във финала на Мондиал 2026
- Бивш играч на Барселона: Не бих дал 150 милиона евро за Хулиан Алварес
- Бивш футболист на Барселона: Кукурея не предава феновете с трансфера си в Реал
- Френки де Йонг може да отсъства до шест месеца заради тежка контузия
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
- Карим Адейеми: Меси е най-великият, а с Ламин Ямал можем да бъдем страхотен тандем
- Барселона официално привлече Карим Адейеми
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]