Барса плати на Борусия Д. още 5 млн. за Дембеле
Борусия Дортмунд получи още едно плащане от Барселона за нападателя Усман Дембеле.
Според Kicker, "блаугранас" е платил на германския клуб още 5 милиона евро. По този начин общата сума на трансфера на френския футболист вече надхвърли 130 милиона евро.
Дембеле се премести в Барселона през лятото на 2017 година. Базовата стойност на трансфера бе 105 милиона евро, но като се вземат предвид бонусите, тя потенциално може да нарасне до 148 милиона евро. Основната точка за "пчелите" беше клаузата в договора, според която каталунците трябва да платят 5 милиона евро за 25-я, 50-я, 75-я и 100-ия мач на Усман за клуба.
Дембеле до момента е изиграл 83 мача за Барселона. През този сезон 23-годишният нападател взе участие в 6 мача от Примера дивисион и вкара 1 гол.
- Барса е на прага на историческа титла срещу Реал Мадрид в Ел Класико
- Монако активира клаузата за откупуване на Ансу Фати
- Флик все още не е дал окончателно одобрение за трансфера на Бастони
- Арбелоа няма да започне с Мбапе срещу Барселона
- Челси набеляза Шави като приоритет за мениджърския пост
- Барселона следи Антъни Гордън, но разглежда и вариант с Абде
- Арбелоа: Очаква ни специален мач срещу Барселона
- Барселона пред дилема: оферта от 90 млн. евро за Рафиня от Саудитска Арабия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]