Бордас: Меси постъпи грозно
Бившият директор на Барселона Хавиер Бордас коментира ситуацията с нападателя Лионел Меси, който искаше да напусне каталунския клуб през лятото.
"Меси е победител и той наистина обича Барселона. Загуба с резултат 8:2 и неуспехите в миналите издания на Шампионска лига му повлияха. Предполагам, че му е писнало и е решил да си тръгне. Разбира се, според мен действията му бяха грозни и грешни, но и Меси може да греши. За щастие прави малки грешки в мачовете. Искаше да продължи да печели и смяташе, че времето му в Барселона е приключило. Сега виждам вълнението в очите му, но му липсва малко повече. Бих искал той да бъде щастлив", заяви Бордас.
Припомняме, че в края на сезона Меси уведоми Барселона по факс за желанието си да смени клуба, използвайки опцията в договора, която му позволява да напусне безплатно. "Блаугранас" отказа да пусне аржентинския футболист, като заяви, че опцията вече не е валидна. Каталунският клуб бе готов да пусне Лео само за обезщетението в размер на 700 млн. евро. В резултат 33-годишният нападател реши да не съди Барселона.
- Ханзи Флик доволен от представянето на Барселона
- Барса обяви трансфера на 19-годишен нападател
- Ямал с първи хеттрик в кариерата си при победа на Барса
- Барселона – Виляреал: Над 2.5 гола в мача
- Барселона насочва поглед към Омар Мармуш
- Лоши новини за Барса: Де Йонг с разкъсване на бедрения мускул
- Виктор Фонт: Лапорта все повече прилича на Тръмп
- Виктор Фонт: Живеем в страна, която сякаш иска да страдаме
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]