Десет от Севиля с първа загуба в Ла Лига (видео)
Носителят на Лига Европа - Севиля инкасира първата си загуба за сезона в испанската Примера Дивисион. Този следобед селекцията на Хулен Лопетеги отстъпи с 0:1 при гостуването си на Гранада.
През първата част липсваха по-сериозни положения пред двете врати, като зрелището бе в края на полувремето, когато само в рамките на няколко секунди Жоан Жордан си изработи два жълти картона и остави отбора си да доиграва срещата с човек по-малко. В началото на втората част Антонио Пуертас нацели левия страничен стълб на вратата на Боно. В последните 10 минути бе доста интересно.
В 82-ата минута Димитри Фулкие получи пас извън наказателното поле, нагласи си си топката и я прати на главата на Ерера, който надскочи пазача си и я вкара с глава във вратата на Севиля.
В добавеното време на срещата след разбъркване в наказателното поле играчите на Гранада поискаха дузпа, но реферът не удоволетвори претенциите им.
Победата изкачи момчетата на Диего Мартинес до второто място в класирането с 10 точки. Севиля пък се свлече до седмата позиция
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Хирона изпусна победата на гости на Севиля
- Буря отложи Севиля - Хирона
- Анонс на 23-ти кръг на Ла Лига – срещите в събота
- Директор на Севиля: Испанският футбол изостава дори от Чемпиъншип
- Появиха се подробности за покупката на Севиля от Серхио Рамос
- Рамос и инвеститори са близо до закупуване на Севиля
- Ювентус се интересува от защитник на Севиля
- Севиля загуби от Селта