Сересо: Суарес е един от най-добрите голмайстори в Европа


Президентът на Атлетико Енрике Сересо изрази мнението си за трансфера на 33-годишния уругвайски нападател Луис Суарес от Барселона.
"Мисля, че при нас идва страхотен играч. Суарес е един от най-добрите голмайстори в Европа и сме много щастливи да го видим в нашия клуб. Опитахме се да го привлечем, когато играеше в Холандия, но финансовото ни състояние не ни позволяваше да го направим. Но съдбата е съдба и няколко години по-късно Луис все пак пристигна в нашия клуб", заяви Сересо.
Суарес играе за Барселона от 2014 г. През миналия сезон 33-годишният нападател изигра 36 мача във всички клубни състезания, вкара 21 гола и предостави 10 асистенции. От 2007 г. Луис е част от националния отбор на Уругвай.
- Симеоне: Провал е силно казано. Сезонът върви много добре
- Яростният Симеоне отправи критики към УЕФА
- Атлетико ще се задоволи само с точка срещу Еспаньол
- УЕФА разследва четирима от Реал Мадрид
- Атлетико спешно се нуждае от победи
- Атлетико няма да продаде Алварес за по-малко от 200 млн.
- Гамейро обяви край на кариерата си
- Касадо може да се завърне в края на сезона