Унай Емери с първа официална победа, начело на Виляреал

F.

Виляреал победи Ейбар с 2:1 в двубой от втори кръг на Ла Лига. През първата част падна само един гол, но той не бе зачетен. Жерард Морено прати топката в противниковата мрежа още в 10-ата минута, но ВАР показа, че е бил в засада.

Гостите поведоха с гол на Кике след асистенция на Експосито в 50-та минута. Кике беше изведен сам срещу Асенхо, който не излезе по най-добрият начин и беше преодолян от играча на Ейбар. Жерард Морено направи резултат 1:1 след удар от близка дистанция в 63-та минута. Пако Алкасер направи пълен обрат след като вкара при ситуация, в която беше останал сам срещу вратаря в 71-та минута и така донесе трите точки на 'Жълтата подводница''. Това бе и първа победа за Унай Емери, начело на отбора.