Пелегрини подписа с Бетис
Бетис на на официалния си уебсайт обяви за сключването на договор с чилийския специалист Мануел Пелегрини.
Споразумението с новия наставник на тима е предвидено до лятото на 2023 година. Пелегрини ще започне работа като старши- треньор на Бетис в края на този сезон.
Последният клуб на Мануел бе Уест Хем Юнайтед, който той ръководеше през 2018 г. и от който беше уволнен през миналия декември. По време на кариерата си специалистът тренираше Манчестър Сити, Реал Мадрид, Виляреал, Малага, Ривър Плейт и отбори от Чили, Еквадор, Аржентина и Китай.
Бетис, след като събра 41 точки в 35 кръга, заема 13-то място в таблицата на Примера дивисион. В момента тимът се ръководи от Алексис Трухильо.
- Хетафе победи Майорка и затвърди позициите си в битката за Европа
- Алавес изненада Барселона и прекъсна победната серия на шампионите
- Рафа Юсте остро атакува Флорентино Перес след скандалната пресконференция
- Надал отрече слуховете за кандидатура за президент на Реал Мадрид
- Барселона и Левандовски са прекратили преговорите за нов договор
- Севиля осъществи зрелищен обрат срещу Виляреал
- Еспаньол победи Атлетик Билбао и се отдалечи от опасната зона
- Анонс на 36-ти кръг на Примера дивисион
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]