Саньол: Всички бяха настроени срещу Зидан след финала на Мондиал 2006
Бившият защитник на френския национален отбор Вили Саньол сподели спомените си за инцидента с бившия полузащитник, а сега старши- треньор на Реал Мадрид Зинедин Зидан на финала на Световното първенство през 2006 г.
В допълнителното време на срещата, когато резултатът беше 1: 1, Зидан си размени забележки със защитника на Италия Марко Матераци, след което го удари в гърдите и бе изгонен, а италианците спечелиха с дузпи.
"Разбира се, след финала всички бяха стресирани. Всички играчи бяха против Зидан, защото това, което направи на терена, бе неподходящо. Приятелството ни вече не беше толкова близко и силно, както преди. След този мач не говорихме много дълго време. Причината стана и фактът, че той игра за Реал Мадрид, а аз за Байерн. И не игра в националния отбор. През 2008 г. поканих Зизу на моята сватба и той дойде. Сега имаме същите отношения като преди", заяви Саньол за Sport1.de.
- Реал Мадрид ще затвърди статистиката срещу Сосиедад
- Арда Гюлер отрече обвиненията в тормоз от съотборници
- Тебас: Преди 90 дни Перес твърдеше, че споразумение с УЕФА би било капитулация
- Реал Мадрид обяви помирение с УЕФА относно Суперлигата
- Арбелоа страда от диктатурата на играчите на Реал Мадрид
- Реал Мадрид победи Барселона в мача на легендите
- Виктор Фонт: Съдиите винаги облагодетелстват Реал Мадрид
- Треньорът на Нигерия е амбициран да води Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]