Реал Мадрид следи 18-годишен талант
Реал Мадрид проявява интерес към младия вундеркинд на уругвайския Пнярол Факундо Пелистри, съобщава Goal.
18-годишният талант, играещ като краен полузащитник, бе наблюдаван от скаута на Кралския клуб Джуни Калафат, който по-рано забеляза Винисиус Жуниор и Родриго. Джуни е убеден, че уругваецът има потенциала да стане звезда.
Пенярол оценява играча на 9 милиона евро, тъй като Факундо наскоро подписа ново 4-годишно споразумение с клуба. Сред заинтересованите страни се отбелязват още Манчестър Сити, Валенсия, Атлетико Мадрид, Бока Хуниорс, Уулвърхемптън и Наполи.
В момента Пелистри играе под ръководството на бившия нападател на Атлетико Мадрид и Уругвай Диего Форлан. Факундо бе обявен за един от най-обещаващите играчи на страната и в близко бъдеще ще дебютира в националния отбор.
18-годишният халф игра в 25 мача за Пенярол, в които вкара един гол и направи три асистенции.
- Жозе Моуриньо измисли необичаен начин да търси източника на течове в Реал Мадрид
- Реал Мадрид няма да има проблеми срещу Еспаньол
- Жозе Моуриньо: Еспаньол ще ни чака, но ние ще отидем и ще вземем своите точки
- Ян Диоманде: Готов съм да умра за Жозе Моуриньо
- Моуриньо: Не искам да разсъждавам дали Диоманде струва 120, 80 или 20 млн. евро
- Жозе Моуриньо: Искам да работя за Реал Мадрид, а не просто в Реал Мадрид
- Бернардо Силва: Да бъда в Реал Мадрид е мечта, която се превърна в реалност
- Реал Мадрид оглави класацията на най-скъпите футболни марки в света
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]