Клубните доктори в Испания искат дезинфекция на топката
Президентът на Асоциацията на клубните лекари на Испания Рафа Рамос заяви, че когато сезонът се възобнови, ще бъде необходимо да се сведе до минимум рискът от заразяване на играчите чрез инвентара.
"Всички повърхности, дори и теренът, трябва да бъдат стерилизирани преди мача, по време и след почивката. Това се отнася за топките и пътеките наоколо.
Освен това не само вирусът ще представлява заплаха за играчите. Футболистите ще прекарат поне осем седмици без съревнования и далеч не всички си позволяват интензивни тренировки в къщи. Когато сезонът се възобнови, рискът от травми ще се увеличи поради натоварването". заяви Рамос.
- Определиха датите за Ел Класико през сезон 2026/27 в Ла Лига
- Жозе Моуриньо: Някои мачове от Мондиал 2026 ги изключвах след 10 минути
- Марк Кукурея разкри голямата си мечта след трансфера в Реал Мадрид
- Реал Мадрид обяви решението си за бъдещето на Нико Пас
- Икер Касияс промени позицията си за завръщането на Жозе Моуриньо в Реал Мадрид
- Дидие Дешан: Мбапе е в отлична форма, но Франция не е единственият фаворит
- Холанд не иска трансфер в Реал Мадрид заради Мбапе и Винисиус
- Винисиус: Най-важната ми битка е срещу расизма
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]