Ювентус разглежда Зидан на мястото на Сари
Ювентус разглежда френския наставник на Реал Мадрид Зинедин Зидан като заместник на Маурицио Сари като старши- треньор на отбора, съобщава Le10sport.com.
Според източника, Зидан може да напусне Реал Мадрид заради трудни отношения с президента на клуба Флорентино Перес, а Ювентус възнамерява да се възползва от това. Съобщава се, че представители на торинския клуб вече са се свързали с френски специалист.
По време на футболната си кариера Зидан игра за Ювентус от 1996 до 2001 година. Като играч на "Старата дама“ Зидан два пъти стана шампион на Италия, а след успешно представяне във френския национален отбор на Световното първенство през 1998 г. получава "Златната топка“.
Договорът на Сари с италианския клуб е валиден до 30 юни 2022 година. Специалистът оглави Ювентус през лятото на 2019 г., заменяйки Масимилиано Алегри, който беше наставник на клуба от 2014 до 2019 г.
- Ман Юнайтед, Ливърпул и Арсенал следят Андреа Камбиасо
- Суперкупата на Италия няма да се проведе в Саудитска Арабия през сезон 2026/27
- Байерн подготвя преговори с Душан Влахович
- Спалети разкритикува Ювентус въпреки победата над Лече
- Влахович донесе важна победа на Ювентус срещу Лече
- Юве ще пречупи Лече
- Левандовски поиска 8 млн. евро заплата от Ювентус и Милан
- Ювентус и Милан получиха предложение да привлекат Давид Алаба
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]