Атлетико Мадрид с трудна, но важна победа

F.

Атлетико Мадрид постигна трудна победа с 2:1 при визитата си на Бетис в среща от 18-тия кръг на Ла Лига. Двубоят започна с по-активна игра от страна на "дюшекчиите", като още в 8-та минута беше отменено попадение на Алваро Мората заради засада. В 17-та минута Зоаир Федал за малко да изведе Бетис напред, след като нацели страничния стълб на вратата на Ян Облак.

В началото на второто полувреме се стигна до една грешка на бранител на "зелено-белите", а Анхел Корея отмъкна топката и сам срещу Жоел Роблес не сбърка, откривахки резултата. В 84-та минута Корея пробва остро центриране на първа греда, където Алваро Мората засече за 2:0. В третата минута на добавеното време хората на Руби стигнаха до почетен гол. Бартра с топовен шут той порази вратата на Ян Облак, но за нещо повече от почетна загуба - времето не стигна.

Така Атлетико превзе отново 4-та позиция в шампионата, с актив от 32 точки. Бетис, от своя страна, остана 13-тия с 23 пункта.