Валверде: Реал проведе отличен мач
Старши-треньорът на Барселона Ернесто Валверде коментира равенството срещу Реал Мадрид (0:0) в отложения мач от 10-ия кръг на Примера дивисион.
"Много интензивна игра, всеки отбор проведе мача със спадове и с по-добри периоди. Реал Мадрид използва висока преса и това бе проблем за нас. Но когато преминахме през този натиск, тогава имахме положения. Но в тази игра обаче имаше повече стрес и картони, отколкото тактика.
Очаквахме Мадрид да оказва натиск върху нас. В такива ситуации индивидуалното умение и конфронтацията на двама играчи излизат на преден план. Не винаги успявахме да преиграем противник един на един.
Играхме у дома, така че бяхме притиснати от необходимостта да спечелим. Мога да кажа, че Реал Мадрид проведе страхотен мач“, каза Валверде.
Барселона води в таблицата на Примера дивисион, пред Реал по допълнителни показатели - и двата тима имат по 36 точки.
- Жоан Лапорта официално започна новия си мандат като президент на Барселона
- Испания премести Суперкупата за февруари 2027, търси нов домакин
- Барселона удължи договора на Андреас Кристенсен до 2028 година
- Барселона удължи договора на Андреас Кристенсен до 2028 година
- Барселона удължи договора на Андреас Кристенсен до 2028 година
- Атлетико Мадрид подаде жалба срещу Барселона заради Хулиан Алварес
- Монако откупи Ансу Фати от Барселона
- Определиха датите за Ел Класико през сезон 2026/27 в Ла Лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]