Виляреал победи Севиля като гост и осигури спокойствие за Барса и Реал Мадрид

F.

Севиля инкасира четвъртата си загуба през този сезон в Ла Лига. Селекцията на Хулен Лопетеги допусна поражение с 1:2 от Виляреал и по този начин пропусна страхотна възможност да се доближи до лидерите в подреждането Барселона и Реал Мадрид.

13-ата минута се оказа фатална за домакините. След корнер топката беше отклонена от първа греда от Марио Гаспар и Албиол се разписа за 0:1. В 61-ата резултатът бе изравнен, след като Регилон центрира ниско и Мунир отбеляза с атрактивен удар под напречната греда.

Виляреал все пак се добра до трите точки. 15 минути преди края на редовното време Ману Тригерос се включи от дълбочина и изскочи зад отбраната на Севиля. Падайки играчът пусна пас за намиращия се наблизо Екамби, който нямаше как да сбърка и оформи крайното 1:2.