Атлетико спечели само точка срещу Алавес

F.

Отборите на Алавес и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 в мач от междинния 11-и кръг в Ла Лига. Алваро Мората откри резултата в 70-ата минута, а Лукас Перес изравни в 83-ата.

Първото полувреме бе доста безинтересно, като и головите положения липсваха. През втората част отборите заиграха малко по-динамично, а заключителните минути бяха най-интересни.

В 70-ата "червено-белите" се възползваха от разсеяна игра в защита на домакините и откриха резултата. Мората направи двойно подаване, след което се озова сам срещу вратаря и вкара за 0:1. Кореа можеше да реши всичко в мача 120 секунди по-късно след бърза акция в наказателното поле, но вратарят бе на висота.  В 83-тата Лукас Перес изравни резултата след страховит удар от над 25 метра, като преди това се справи със защитата на домакините.