Атлетико и Валенсия не излъчиха победител (видео)

F.

Атлетико Мадрид и Валенсия не излъчиха победител и завършиха 1:1 в дербито на 9-ия кръг на испанската Ла Лига. На "Уанда Метрополитано" Атлетико поведе с гол на Диего Коста от дузпа в 36-а минута. До гола се стигна след намеса на VAR, като реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Денис Черишев, а минута по-късно Коста беше точен за своя отбор - 1:0.

Гостите се спасиха от загуба в 82-а минута, когато Даниел Парехо изравни от пряк свободен удар. В добавеното време Лий Кангин нарпави много груб фаул срещу играч на Атлетико при контраатака и беше изгонен с директен червен картон.

Това обаче не помогна на столичани да стигнат до успеха, а това беше 4-о равенство в последните 5 мача в първенството за "дюшекчиите". Това увеличи разликата с Барселона, победила по-рано Ейбар, като каталунците са с 19 точки - 3 повече от Атлетико. Точката пък прати Валенсия на 6-о място с 13 точки към настоящия момент.