Филипе Луис се сбогува с Атлетико
Атлетико Мадрид няма да поднови договора с бразилския защитник Филипе Луис. Предишното съгласие на 33-годишния футболист с испанския отбор изтече, а клубът проведе прощална церемония на играча, която се проведе на стадион Ванда Метрополитано.
"За мен бе чест да бъда част от най-добрия период в историята на този клуб. Искам да благодаря на всички. През годините се наслаждавахме на страхотни моменти. Днес е щастлив ден, защото аз отдадох всичко от себе си за този клуб. Ще се върна в бъдеще, а това е просто сбогуване като играч", заяви Луис за официалния сайт на Атлетико.
Бразилецът игра за мадридския клуб от 2010 до 2014 г. и след това се завърна през 2015 г. Той изигра 333 мача за Атлетико и спечели седем трофея, сред които титлата в Испания и два пъти Лига Европа.
- Атлетико отказва да се раздели с Хулиан Алварес
- Коке удължи договора си с Атлетико Мадрид до 2027 година
- Атлетико Мадрид подаде жалба срещу Барселона заради Хулиан Алварес
- Атлетико Мадрид официално привлече Алехандро Грималдо
- Диего Симеоне настоява Атлетико да продаде Хулиан Алварес
- Хулиан Алварес остава непреклонен: Иска само Барселона
- Педри отваря вратата за трансфер на Хулиан Алварес в Барселона
- Атлетико Мадрид постигна договорка за Алехандро Грималдо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]