Гуардиола: След мача с Рубин ти се иска да се отпуснеш
Старши треньорът на Барселона Пеп Гуардиола заяви на снощната пресконференция на „Ноу Камп", че отборът му играе много по-добре отколкото през първата година на неговата работа като треньор на „каталунците". Също така той изрази надежда, че „блауграна", след сложните мачове в Шампионската лига няма да играе отпуснато срещу Майорка и футболистите ще дадат всичко от себе си за победата.
„Сега отборът играе по-добре отколкото през първата ми година тук. Тогава имахме много сюрпризи с контузени играчи, но сега проблема е решен. През всичкото време откакто съм тук ние играхме срещу различни стилове отбрана и според мен във всичките ситуации се справихме успешно. Никога няма да чуете от мен, че един съперник е слаб. Майорка буди в мен възхищение и голямо уважение и ние трябва да бъдем максимално съсредоточени срещу тях ако искаме да победим. След такива сложни мачове като с Рубин, винаги идва момент когато ти се иска да се поотпуснеш. Това обаче може да ти попречи да спечелиш първенството", коментира Гуардиола.
- Тебас: Провеждането на мач в чужбина остава наша цел
- Педри подкрепи Араухо
- Хирона обмисля смел трансфер на халф на Барселона
- Пике: Барса е кандидат за всички трофеи
- Кунде: Важна победа
- Флик: Доволен съм от това как показахме характер
- Педри: Доволни сме от резултата
- Неочакван герой поведе Барселона към победа, Атлетико също с успех
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]