Реал Мадрид се договори с Челси за трансфера на Азар


Реал Мадрид успя да постигне споразумение с Челси за закупуването на 28-годишния белгиец Еден Азар, съобщава Sunday Times.
Според изданието, което се позовава на свой авторитетен източник в лагера на мадидчани, размерът на трансфера ще бъде 110 милиона евро, а освен това, като бонус за представянето на Азар в Реал, Челси може да получи още до 15 милиона евро.
Настоящото споразумение на белгиеца с лондонския клуб изтича през следващото лято. Преди това Челси се опита да се договори с играча за подписване на ново споразумение, но страните не успяха да се разберат, като основната причина е в Азар, който желае да опита късмета си на ново място.
Азар се присъедини към Челси през 2012 г. от френския Лил. Миналия сезон 28-годишният нападател записа 37 мача в английската Висша лига, в които вкара 16 гола и даде 15 асистенции.
- Фенове на Реал Мадрид окачиха транспарант с надпис „Благодаря, Интер“
- Трент е наранен от разговорите за неговата лоялност
- Реал Мадрид е най-скъпият клуб, Ман Юнайтед е втори
- Реал Мадрид разглежда Гюлер като ключов играч
- Реал Мадрид избирал между Трент и Дейвис
- Реал Мадрид преговаря със Салиба
- Трент ще получи 20 млн. от Реал Мадрид
- Клоп вече съжалява, че е отказал на Реал Мадрид