И пак загуба като за финал на един слаб сезон за Реал Мадрид

F.

Реал Мадрид завърши сезона с позорна загуба 0:2 от Бетис насред "Сантяго Бернабеу". По този начин хората на Зинедин Зидан регистрираха 12-то поражение през кампанията в Ла Лига и заеха 3-то място в крайното класиране.

Карим Бензема удари греда през първото полувреме при 0:0. През втората част обаче гостите материализираха превъзходството си с идентични попадения, дело на Лорен в 61-ата минута и бившият играч на Реал Хесе Родригес в 75-ата минута.

От своя страна Бетис зае 10-та позиция в подреждането, като отборът може да се гордее и с успех на "Камп Ноу" през сезона.

Срещата в столицата почти сигурно беше последна за Гарет Бейл. Нападателят обаче трябваше да изтърпи ново унижение от страна на Зинедин Зидан, който не го пусна в игра, а го остави да търка пейката. Кейлор Навас вероятно също изигра последния си двубой, като вратарят е с огромна заслуга за това, че отборът не инкасира по-сериозно поражение.