Де Лигт иска от Барса заплата колкото Де Йонг
Барселона се сблъска с трудности с трансфера на защитника на Аякс Матейс де Лигт. Това съобщава sport.es.
Според източника, каталунците са предложили на 19-годишния играч подобен финансов договор, като ба съотборника му Френки де Йонг, за който "блаугранас" ще плати 75 милиона евро. Такива условия обаче не устройват футболиста. Съобщава се, че агентът на играча Мино Райола е убеден, че клиентът му заслужава по-добра оферта.
Барселона е уведомила Де Лигт, че не е готова да му плаща повече. Преговорите обаче не са прекратени – испанците са дали на Де Лигт период от 10 дни, за да определи отговора си.
През този сезон Матейс взе участие в 55 мача, отбеляза 7 гола и направи 4 асистенции.
- Два клуба се прицелиха в капитана на Барса
- Юве и Барса се интересуват от защитник на Борнемут
- Ван Бастен: Ямал е най-добрият футболист в света в момента
- Барса може да се подсили със защитник от Висшата лига
- Реал Мадрид иска финансов отчет от Барса за периода 2010-2018 г.
- Рашфорд: Искам да остана в Барселона
- Барса се срещна с агентите на Гехи
- Тебас: Реал Мадрид е срещу всички
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]