Реал Мадрид ще обяви за прехода на Азар след финала в Лига Европа
Реал Мадрид ще обяви официално трансфера на плеймейкъра на Челси Еден Азар след финала на Лига Европа на 29 май.
Вчера белгиецът завърши със "сините" кампанията си в Премиършип, а също така каза пред пресата, че преди две седмици е уведомил Челси за решението си.
Очевидно е, че 28-годишният Азар няма да остане на "Стамфорд Бридж“, а договорът му изтича след 12 месеца и Челси няма друг избор, освен да сключи сделка с "Реал“.
Въпросът е за какви пари ще си тръгне Еден. Според L'Equipe, "сините" ще получат около 100 милиона евро (86 милиона паунда) за най-добрия си играч.
Изданието подчертава, че Челси, Реал и Азар вече имат предварително споразумение, но потвърждението на сделката ще последва само след като "сините" окончателно завършат сезона си. Това ще се случи на 29 май в Баку, където отборът на Маурицио Сарри ще играе с Арсенал във финала на Лига Европа.
Добавяме, че след преместването си от Лил през 2012 г. Азар изигра 351 мача за Челси, през което време той спечели две титли във Висшата лига, ФА Къп, Купата на Лигата и Лига Европа.
- Мареска обмисля да напусне Челси
- Кабайеро: Трябва да се научим да печелим
- Мареска пропусна пресконференцията поради здравословни проблеми
- Мениджърът на Борнемут: Бяхме малко разочаровани
- Челси и Борнемут поделиха 4 гола (видео)
- Джеймс: Сами сме виновни за загубата от Вила
- Мареска смята, че Челси е трябвало да получи дузпа срещу Вила
- Челси у дома ще се справи с Борнемут отново
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]