Стадион: "Уанда Метрополитано“, Мадрид
Дата: 13.04.2019 г.
Час: 19:30
Съдия: Рикардо Бенгоечеа

Барселона победи Атлетико Мадрид с 2:0 в мач от 31-я кръг на Примера Дивисион и окончателно уби интригата около титлата в Ла Лига през този сезон.

Домакините от самото начало установиха пълен контрол върху топката, но така и не успяха да преминат през масивната отбрана на съперника. Като цяло, първото полувреме се получи не толкова богато на положения за гол. Жорди Алба можеше да открие след четвърт час игра, но ударът на защитника срещна гредата. След още толкова време игра Ян Облак спаси опасен удар на Филипе Коутиньо.

Няколко минути по-късни Диего Коща максимално усложни живота на своите. При едно единоборство испанецът обиди на майка съперник и получи червен картон.

Барселона вдигна оборотите след почивката, постепенно окупирайки половината на Атлетико. Вратарят на гостите обаче продължи да твори чудеса, не позволявайки на каталунците да открият резултата. При една атака Меси изведе Суарес на изгодна позиция, но уругваецът стреля в Облак. Малко след това самият Лео стреля, но стражът на столичани отново спаси.

Изглеждаше, че всичко ще отиде към нулево равенство, но шампионите нанесоха своя удар в самия край. Най-напред Суарес получи топката пред наказателното поле на гостите и с брилянтен удар в долния ъгъл на вратата откри резултата. Няколко минути след това Меси нахлу в наказателното поле на Атлетико и след като елиминира половината противникова защита с поредица от финтове, прати топката в мрежата на словенския страж.

Така Барселона постигна уверена победа над своя единствен преследвач и заедно с това увеличи разликата от него на 11 точки, а столичани имат 62 пункта.

Хората на Диего Симеоне ще играят за честта си в оставащите мачове до края на кампанията. Контузени за "лос колочонерос“ са Ернандес и Лемар, а с наказания са Коща, Хименес и Партей.

Съставът на Селта записа втора поредна домакинска победа в Ла Лига и вече в три последователни мача "небесносините“ нямат загуба, а главният "виновник“ е наскоро назначеният на поста старши-треньор Фран Ескриба. Този път галисийци сразиха с 3:1 състава на Реал Сосиедад след пълен обрат през втората част. Така Селта се отдалечи на две точки от опасната зона, като в момента клубът от Виго е на 16-та позиция и има 32 пункта.

За тежката визита в столицата наставникът Ескриба не може да разчита на Юнка, Мендес и Аспас.

Прогноза: Атлетико Мадрид – Селта Виго 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!

> ВЗЕМИ 100 ЛЕВА НАЧАЛЕН БОНУС В efbet: РЕГИСТРИРАЙ СЕ СЕГА! <