Касияс: Зидан прилича на Дел Боске
Вратарят на Порто Икер Касияс, който преди това защитаваше цветовете на Реал Мадрид, сравни наставника на "бланкосите" Зинедин Зидан с бившия старши-треньор на националния отбор на Испания Висенте дел Боске.
"Не е лесно да станете треньор скоро след завършване на кариерата си на футболист. Когато си бил най-добрият играч на вашето поколение или дори един от най-добрите в историята, изглежда, че ще бъде лесно да тренирате, но вече станахме свидетели на много случаи, когато всичко се случва по различен начин в такива ситуации.
Зидан създава впечатление на човек, който винаги държи ситуацията под контрол. Той е млад треньор, който поддържа добри отношения с играчите и се радва, че получава слава. Когато го гледам на пресконференциите, веднага се сещам за Дел Боске. Висенте също не искаше да привлече цялото внимание към себе си, радваше се, че главните герои са футболистите. Зидан ми се струва като него", заяви Касияс.
- Реал Мадрид и Винисиус: Обратното броене започна?
- Мбапе изпревари Клозе и вече е №2 в историята на Световните
- Мбапе постави исторически рекорд в елиминациите на Световните
- Определиха датите за Ел Класико през сезон 2026/27 в Ла Лига
- Жозе Моуриньо: Някои мачове от Мондиал 2026 ги изключвах след 10 минути
- Марк Кукурея разкри голямата си мечта след трансфера в Реал Мадрид
- Реал Мадрид обяви решението си за бъдещето на Нико Пас
- Икер Касияс промени позицията си за завръщането на Жозе Моуриньо в Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]