Пике официално стана собственик на клуб
Защитникът на Барселона Жерар Пике официално стана собственик на клуба Андора, който се състезава в пета испанска дивизия, съобщава Mundo Deportivo.
Това стана известно след вчерашната среща между клуба и представители на инвестиционната група "Космос", която е собственост на Пике. Членовете на клуба единодушно одобриха сделката.
Пике ще стане президент на Андора, а бившите му партньори от Барселона Габри и Алберт Хоркер ще формират треньорския щаб на отбора.
Целта на новите собственици е да създадат тим, който в крайна сметка ще играе в топ дивизията на испанския футбол.
По-рано беше съобщено за намерението на Пике да стане собственик на футболен клуб.
31-годишният Джерард Пике изигра 23 мача за Барселона във всички турнири от текущия сезон, отбелязвайки 5 гола.
- Реал Мадрид е лидер по приходи от телевизионни права
- Барса зарадва феновете за празниците с победа над Виляреал
- Класика за Атлетико срещу Жирона, Гризман няма спирка
- Синът на Анчелоти може да замени Шаби Алонсо в Реал Мадрид
- Атлетико Мадрид обмисля да привлече халф на Байерн
- Барса променя позицията си за бъдещето на Рашфорд
- Барса се интересува от египетски талант
- Барса хвърли око на 15 -годишен нападател на Норич
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]