Страхотен Меси помогна за разгром на Барса в дербито срещу Еспаньол
Барселоназа записа разгром с 4:0 над Еспаньол като гост в каталунското дерби от 15-ия кръг на Примера дивисион. Страхотен мач направи звездата на Барса Лионел Меси. Петият в класацията за "Златната топка" отбеляза два гола директно от преки свободни удари в 17-ата и 65-ата минути, а между двете си попадения удари греда и освен това - направи асистенция. За Барселона се разписаха още Усман Дембеле (26) и Луис Суарес (45).
При попадението на Дембеле - головият пас даде Меси, като аржентинецът свърши почти цялата работа, след като увлече двама защитници на съперника и предостави добра топка за своя колега. Иначе гол на домакините беше отменен след намесата на ВАР.
С победата Барселона се настани еднолично на върха с 31 томки, като се откъсна пред Севиля и Атлетико Мадрид, които имат по 28. Еспаньол пък записа четвърта поредна загуба. Меси вече има 11 гола за сезона и стана първият играч в историята на Примера дивисион, който бележи повече от 10 попадения в 13 поредни години.
- Рашфорд: Искам да остана в Барселона
- Барса се срещна с агентите на Гехи
- Тебас: Реал Мадрид е срещу всички
- Реал Мадрид е лидер по приходи от телевизионни права
- Барса зарадва феновете за празниците с победа над Виляреал
- Станаха ясни защитниците, от които Барса се интересува най-много
- Барса променя позицията си за бъдещето на Рашфорд
- Барса се интересува от египетски талант