Барселона плати още 5 милиона на Ливърпул за трансфера на Коуриньо
Барселона плати допълнителни 5 милиона евро на Ливърпул за трансфера на полузащитника Филипе Коутиньо. Бразилецът премина на "Камп Ноу" през януари за 120 милиона евро, като бонусите предвиждат да бъда платени още 40 милиона евро.
Според контракта, първият транш от 5 милиона евро влиза в касата на мърсисайдци след като Филипе изиграе 25 мача за каталунците. Това се случи миналия уикенд в срещата на шампионите с Валядолид.
Освен това Барселона ще трябва да плати допълнителни 20 милиона евро на Ливърпул и когато Коутиньо запише мач стотния си мач за тима. 10 милиона евро е бонусът ако Барса неизменно участва в групите на Шампионка лига от 2018 до 2023 година, а 5 милиона евро "червените" ще получат ако Филипе спечели турнира.
- Абделкарим – талант на Барселона, който се отличава и в училище
- Барса с минимален, но ценен успех срещу коравия Райо
- Барселона ще прелети през Райо Валекано
- Реконструкцията на „Камп Ноу“ навлиза в решаваща фаза
- Барселона не иска да купи Рашфорд, но иска да го задържи
- Слот: Мачът срещу ПСЖ е най-добрият в кариерата ми в ШЛ
- Двигателят на новата Барселона
- Барселона се връща към традиционна лятна подготовка в Европа
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]