Мората: Подписах с Реал заради Моуриньо
Нападателят на Челси Алваро Мората си припомни годините, проведени в Реал Мадрид. 25-годишният футболист до момента си спомня за уроците от своя треньор Жозе Моуриньо.
"Моуриньо има характер, той е загрижен за възпитаниците на клуба. Подписах първия голям контракт с Реал заради него. Жозе и каза: "Добре се справяш - в живота си повече няма да се налага да работиш". Не можах веднага да го разбера. Бях на 17 години, тренирах, за да се забавлявам, а не заради това да стана играч на Реал и да помагам на семейството си.
Проведох много мачове в Мадрид, но за Кастиля. Не съм молил да бъда титуляр. Тъй като Реал е като цяло друга планета. Но аз не играех в Шампионска лига, не играх с Барселона, Атлетико, Севиля или Валенсия. Не блеснах в Мадрид, но аз съм голям негов поклонник", заяви Мората.
- Челси постави Хаби Алонсо като основна цел за нов мениджър
- Шаби Алонсо е основният фаворит за нов мениджър на Челси
- Челси следи крилото на Арсенал Итън Нванери
- Челси сменя стратегията: клубът вече търси дългосрочен проект
- Челси обмисля Филипе Луис за нов мениджър
- Макфарлейн: Челси можеше да си тръгне с победата срещу Ливърпул
- Арне Слот: Напълно разбираемо е феновете да освиркват Ливърпул
- Челси спря кошмарната си серия след реми срещу Ливърпул
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]