Виляреал с изненадващо поражение у дома (видео)

Отборът на Виляреал допусна изненадващо поражение у дома. Този път "Жълтата подводница" се изложи пред собствена публика, допускайки поражение с 1:2 от гостуващия Алавес. Двубоят бе от програмата на 23-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините допуснаха по едно попадение във всяко от полувремената, след като в 39-ата минута Родриго Ели откри резултата, а в 71-ата резервата Ибай Гомес го удвои.

Почетното попадение за домакините бе дело на играещия под наем от Милан колумбийски нападател Карлос Бака, който бе точен в 77-ата минута.

По този начин Виляреал остана на петото място с 37 точки, докато Алавес се поздрави с втори последователен успех и вече има 25 пункта, отдалечавайки се на цели 7 от опасната зона.