Барса на финал след нов успех над Валенсия

Барселона е финалист в турнира за Купата на Испания. Каталунците се добраха до двубоя за трофея срещу Севиля, след като записаха нова победа, но този път с 2:0 над Валенсия в реванша между двата тима от 1/2-финала. В първия мач на “Камп Ноу" Барселона се наложи с 1:0 и така с общ резултат от 3:0 продължава напред в надпреварата.

Новото попълнение на Барса Филипе Коутиньо откри резултата. Той се появи в игра като резерва на полувремето, а в 49-ата минута прати топката в мрежата на "прилепите". При тази ситуация добра роля изигра другият бивш играч на Ливърпул - Луис Суарес, кoйто напредна отляво и центрира в наказателното поле, където почти от паднало положение Коутиньо засече кълбото в мрежата.

Последваха положения и пред двете врати, но в 82-ата минута Иван Ракитич окончателно реши всичко, вкарвайки втория гол за своя тим, а асистенцията отново бе на сметката на Суарес.