Атлетико вкара пет на Леванте (видео)

Атлетико Мадрид записа категоричен успех с 5:0 при визитата си на Леванте в среща от кръга на Ла Лига. По два гола реализираха френските звезди на "дюшекчиите" Кевин Гамейро и Антоан Гризман. Преди това резултатът бе открит чрез автогол на Робер. Това стана в 5-ата минута, когато играчът на домакините заби кълбото в собствената си врата, след центриране на Нигес.

Второто попадение бе реализирано преди почивката от Кевин Гамейро, който стреля от близък ъгъл, а топката рикошира и влетя в мрежата. След час игра резултатът стана класически, след чудесна комбинация между Гризман и Гамейро, а последният остави вратаря безпомощен - 3:0. Шест минути по-късно, този път Гамейро изведе Гризман, за когото остана по-лесното - да се разпише.

В 68-ата минута Гризман оформи крайното 5:0 с много силен удар в долния ляв ъгъл.