Мачът Севиля - Леганес е преместен заради жегата
Ръководството на ла Лига взе решение да премести мачът между Севиля и Леганес. Първоначално двубоят бе предвиден за събота 28 октомври от 17:15 българско време. В крайна сметка бе взето решение двубоят да се състои в същия ден, но от 23:30 часа наше време.
Причината за това решение са жегите, които от няколко дни налегнаха Андалусия. Например, по време на неотдавнашния мач между Севиля и Малага температурата на терена стигна 33 градуса по Целзий.
"Ла Лига прие доводите на Севиля, подобна бе ситуацията и преди мача с Малага, а ние не искаме повторение на това. Същото се случи миналата седмица с Бетис и ръководството на първенството реши, че е по-добре да бъде преместен този мач", заяви президентът на Севиля Кастро.
- Анонс на 33-ти кръг на Ла лига - срещите във вторник
- Севиля надви Атлетико и излезе от зоната на изпадащите (видео)
- Анонс на 31-ви кръг на Примера дивисион
- Скандал в Севиля: Фенове заплашвали играчите след загубата от Овиедо
- Анонс на 30-ти кръг на Примера дивисион - срещите в неделя
- Севиля назначи Луис Гарсия до 2027 година
- Севиля уволни Алмейда след серия от слаби резултати
- Валенсия нанесе тежък удар на Севиля и пое глътка въздух в битката за оцеляване (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]