Дел Боске: Не мога да си представя първенството на Испания без Барселона
Бившият старши-треньор на националния отбор на Испания Висенте дел Боске сподели мнение за евентуалното излизане на Барселона от състава на Примера дивисион. Напомняме, че на 1 октомври в Каталуния се проведе референдум за независимост на Каталуния, на който 90% от гласуващите поискаха отделяне от Испания. Днес се очаква парламентът на провинцията да обяви независимостта на региона.
"Постоянно се питам, къде ще играе Барселона, ако бъде призната независимостта на Каталуния. Но даже не мога да си представя първенството на Испания без Барселона. Това ще е слабост за Каталуния и за всички останали. Мисля, че Реал Мадрид и Барселона са нужни един на друг", заяви Дел Боске.
- Валенсия спечели градското дерби
- Реал Мадрид запази темпото в битката за титлата след успех над Валенсия
- Реал Мадрид ще превземе Местая и Валенсия
- Валенсия загуби от Атлетик с гол в добавеното време
- Бетис обърна Валенсия
- Валенсия грабна победата срещу Еспаньол (видео)
- Валенсия победи Хетафе и се измъкна от опасната зона
- Валенсия и Елче не се победиха (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]