Този път Реал не би Еспаньол на Бернабеу

.

Рядко се случва Реал (Мадрид) да не спечели трите точки срещу Еспаньол, но този път стана именно така, тъй като двата тима завършиха при 2:2 в интересен двубой, игран на “Сантяго Бернабеу”. Гостите дори на два пъти повеждаха в резултата, но капитана на “белите” Раул Гонсалес съумяваше да изравни.

Еспаньол откри резултата след гол от дузпа на Раул Тамудо отсъдена за нарушение на Габриел Хайнце именно срещу него. Само 5 минути по-късно Раул изравни с глава след центриране на Серхио Рамос отдясно. Головата вихрушка не спря. В 31-ата минута Луис Гарсия направи 1:2 с удар от малкото наказателно поле, където го откри Мартинес.  Първото полувреме почти бе изтекло, когато Раул проби сам отдясно и прониза с хубав удар Камени.

Втората част не бе толкова интересна, но и през нея положения не липсваха. Най-добрите ситуации за домакините изпуснаха Раул, Рууд ван Нистелрой, Игуаин и Робен, а за гостите Тамудо.

РЕАЛ (М) - ЕСПАНЬОЛ 2:2
0:1 Тамудо (21) д.