Севиля си припомни вкуса на победата (видео)

F.

Севиля записа победа с 4:2 като домакин на Депортиво Ла Коруня в среща от 31-ия кръг на испанското първенство. Това бе първи успех от пет (шампионатни) мача насам за възпитаниците на Хорхе Сампаоли.

През първото полувреме определено беше по-интересно, тъй като тогава паднаха цели пет попадения. След няма и минута игра домакините откриха резултата. Това стана след пас на Стеван Нзонзи, при който Стеван Йоветич изпревари Сидней и вкара за 1:0. В 4-ата минута Гаел Какута изравни, възползвайки се от пас на своя съперник Мариано. В 9-ата Пабло Сарабия вкара за "бяло-червените", възползвайки се от лошо избиване на вратаря Херман Лукс.

Следващият гол падна в 25-ата минута. Какута се разписа с чудесно изпълнение от пряк свободен удар - 2:2. В 32-ата Хоакин Корея отново даде преднина на севилци, насочвайки към близкия ъгъл. След почивката бе по-скучно, а в самия край на мача Висам Бен Йедер затвърди успеха на своя тим, оформяйки крайния резултат.

Така тимът от "Рамон Санчес Писхуан" вече е на една точка от третия Атлетико Мадрид.