Валверде: Изморихме се, играейки в намален състав срещу Барса
Старши-треньорът на Атлетик Билбао Ернесто Валверде коментира победата над Барселона с 2:1 в първи мач от 1/8-финалите на Купата на Испания.
"Това бе напрегнат мач, каквито са срещите с Барселона. Добре проведохме първото полувреме и продължихме в този дух през втората част. След това Меси вкара великолепен гол. Бяхме принудени да стоим дълбоко в защита заради двата червени картона и към края на мача бяхме много изморени от натиска на съперника. За щастие, Барселона не успя да вкара втори гол и сега имаме малко преимущество в сблъсъка", заяви Валверде.
"Атлетик не за първи път действа по този начин с Барселона. Това е най-добрият план за игра с каталунците. Мачовете на "Камп Ноу" винаги са трудни, но имаме лек превес. Вече играхме по-добре от миналата година, когато отстъпихме с 2:1 в първия мач. Все още остава открит въпросът с това, кой ще се класира за четвъртфиналите, но ние сме доволни от днешния мач", заяви Валверде.
- УЕФА наказа съдията на Барселона – Атлетико
- Куман: Барселона е прекалено зависима от Ямал и Рафиня
- Жерар Мартин: Червеният картон промени всичко
- Лукман: Голът след червения картон бе ключов момент
- Тиери Анри: Това не бе червен картон за Кубарси
- Барсa обмисля жалба до УЕФА след спорните решения срещу Атлетико
- Гризман: Полуфиналът е още далеч, нищо не е решено
- Ханзи Флик: Вярваме в себе си, нищо не е решено
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]