Данъчните искат преразглеждане на делото за трансфера на Неймар
Данъчната служба на Испания подаде молба до съда за преразглеждане на делото за трансфера на бразилския нападател Неймар от Сантос в Барселона. Ищецът разчита да привлече футболиста, неговия баща и бившия президент на каталунския съд Сандро Росел към отговорност за измама и корупция.
Напомняме, че през юли съдът закри делото, обявявайки, че не е намерило доказателства за престъпление. По официални данни трансферът е струвал на Барселона 57.1 милиона евро, от които 17.1 милиона е получил бразилския клуб, а останалите 40 милиона са отишли в компанията на родителите на Неймар.
Испанските прокурори са на мнение, че сделката струва много повече пари и действията на Барселона и на бащата на футболиста са имали за цел да укрият данъци и да ощетят бразилския клуб, като разликата в стойностите на трансфера е била разпределена между измамниците.
Испанското следствие е на мнение, че стойността на трансфера с отчитане на данъците е 100 милиона евро.
- Лева: Сгреших за играчите от националния отбор
- Два клуба се прицелиха в капитана на Барса
- Юве и Барса се интересуват от защитник на Борнемут
- Ван Бастен: Ямал е най-добрият футболист в света в момента
- Барса може да се подсили със защитник от Висшата лига
- Реал Мадрид иска финансов отчет от Барса за периода 2010-2018 г.
- Рашфорд: Искам да остана в Барселона
- Барса се срещна с агентите на Гехи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]