Класика за Байерн срещу Херта, Шалке губи у дома в кръга на Бундеслигата

F.

Байерн Мюнхен се наложи над Херта с класическото 3:0 в дербито на четвъртия кръг в Бундеслигата, играно на стадион "Алианц Арена". Франк Рибери откри резултата в 16-ата минута, след серия от финтове и удар с левия крак отблизо - 1:0

В средата на втората част шампионите си свършиха работата с два бързи гола в рамките на пет минути. Тиаго Алкантара открадна топката хитро и реализира за 2:0 в 68-ата минута, а четири след това името си сред голмайсторите записа и завърналият се от дълга контузия Ариен Робен. Лидерът Байерн Мюнхен има пълен актив от 12 точки, докато Херта направи първа грешна стъпка и заема пето място с девет пункта.

В същото време Шалке загуби у дома с 1:3 от намиращия се в добра форма тим на Кьолн. Клаас Ян Хунтелаар откри резултата за "миньорите" в 36-ата минута. Две по-късно Юя Осако изравни. В 77-ата минута Антони Модест даде аванс на гостите, а в 84-ата Симон Цолер сложи точка на спора, оформяйки крайния резултат.