Румениге: Изпреварихме Юнайтед за Санчес
Президентът на Байерн Мюнхен Карл-Хайнц Румениге разказа как клубът е успял да изпревари Манчестър Юнайтед в борбата за полузащитника на Бенфика Ренато Санчес.
"Юнайтед бе отправил питане за Ренато и ние знаехме за това. В навечерието на първия полуфинал в Шампионска лига с Атлетико (27 април) аз чух, че преговорите не могат да бъдат завършени, защото Юнайтед няма нов мениджър. Тогава оперативно реагирахме, канейки президента на Бенфика и Ренато в Мадрид. Настроението не бе достатъчно добро, но в тази нощ ние договорихме всичко и скрепихме трансфера с ръкостискане", заяви Румениге.
"Със сигурност нямаше да дойде в Байерн, ако бяхме започнали преговори по време на Евро 2016. След гола му срещу Полша получих смс от агента му: "Вие наистина можете да бъдете щастливи, че всичко нагласихте толкова рано", каза още функционерът.
- Байерн Мюнхен направи зрелищен обрат срещу Майнц 05
- Байерн ще отпразнува титлата с победа над Майнц 05
- Тежък удар за Германия: Гнабри пропуска Мондиал 2026
- Джаксън се връща в Челси след наема в Байерн
- Байерн на финал за Купата след победа над Леверкузен
- Компани: Всеки трофей с Байерн е като първи
- Байерн направи обрат срещу Щутгарт и си осигури титлата в Германия
- Байерн Мюнхен губи Серж Гнабри за решителната фаза от сезона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]