Данте ще става немски гражданин
Защитникът на Волфсбург Данте желае да получи гражданство на Германия. Според немски източници, бразилецът вече е започнал да се готви за преминаването на теста, след който може да стана немски гражданин.
"Обикновено трябва да живееш осем години в Германия, за да получиш немско гражданство. За мен това ще стане през януари следващата година. Но двата теста можех да мина и по-рано. Трябва да отговоря на 18 от общо 33 въпроса. В тези тестове има и трудни въпроси. Но ще се справиш със задачата, ако познаваш историята на Германия", заяви Данте.
- Байерн ще отпразнува титлата с победа над Майнц 05
- Тежък удар за Германия: Гнабри пропуска Мондиал 2026
- Джаксън се връща в Челси след наема в Байерн
- Байерн на финал за Купата след победа над Леверкузен
- Компани: Всеки трофей с Байерн е като първи
- Байерн направи обрат срещу Щутгарт и си осигури титлата в Германия
- Байерн Мюнхен губи Серж Гнабри за решителната фаза от сезона
- Байерн ще подпечата титлата с победа над Щутгарт
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]