Тухел: Трябва да похваля играчите
Старши-треньорът на Борусия Дортмунд Томас Тухел коментира победата над Херта с 3:0 в мач от полуфиналите на Купата на Германия, който позволи на "жълто-черните" да се класират за финала в Купата на Германия.
"Знаехме, че няма да е лесно, тъй като Херта провежда великолепен сезон. Но аз съм много доволен от нашите представяне. Трябва да похваля играчите си. Радвам се от това, как доминирахме, търпението, което проявихме в хода на мача. Вратарят на съперника извърши няколко отлични спасявания, а Херта имаше положения, с които да изравни резултата, така че второто ни попадение дойде много навреме. Но като цяло заслужихме победата. Трябваше да играем по-добре след нашите последни резултати, което и направихме", заяви Тухел.
- Борусия ще спечели срещу Бодьо/Глимт
- Дортмунд постигна целта си срещу Хофе
- Дортмунд изпорти 2 дузпи и пак вкара 4 на Виляреал
- Борусия ще удари „Жълтата подводница“
- Дортмунд и Щутгарт си размениха по 3 гола, Леверкузен с победа (видео)
- Адейеми води преговори с Манчестър Юнайтед и Интер
- Обкръжението на Айдеми е за трансфер в Арсенал
- Ман Юнайтед се интересува от крило на Борусия Дортмунд
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]