Байерн стартира пролетния полусезон с победа

F.

Байерн Мюнхен записа труден успех с 2:1 при визитата си на Хамбургер в първи мач от пролетния полусезон в Бундеслигата. Шампионите изиграха слабо първо полувреме, но имаха късмет да се оттеглят на почивка с гол аванс. В 37-ата минута Роберт Левандовски реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Томас Мюлер.

В 53-ата минута Хамбургер изравни. Аарън Хънт центрира в наказателното поле, където Пиер-Мишел Ласога не докосна топката, но обърка Нойер и защитата пред него, а попадението първо бе записано като автогол на Чаби Алонсо.

Малко след това шут на Мюлер беше отклонен от Левандовски и изненада Адлер за крайното 1:2. До края на мача Давид Алаба разтресе страничната греда. След този успех Байерн Мюнхен събра 49 точки и води с 11 на Борусия Дортмунд, който играе утре с Мьонхенгладбах. Хамбургер остава на десета позиция с 22 пункта.