Дортмунд се справи с Волфсбург и рефер

F.

Борусия Дортмунд се наложи над Волфсбург с 2:1 като гост в двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата. Срещата "Фолксваген Арена" ще се запомни повече със съдийските грешки, било то умишлени или неволни. Иначе "жълто-черните" започнаха добре мача, създавайки доста положения и нацелиха на два пъти напречната греда.

Те откриха резултата след половин час игра, когато Марко Ройс финтира вратаря и даде аванс на своя тим. В последната минута на редовното време реферът Тобиас Щилер отсъди доста спорна дузпа за домакините и Родригес бе точен от бялата точка. Все пак правдата възтържествува и в 93-ата минута Кагава вкара победен гол за гостите.

Борусия Дортмунд е на второ място в класирането и вече има 35 точки в актива си - с пет по-малко от лидера Байерн. Волфсбург пропадна до пето място с 25 точки.