Мьонхенгладбах със заслужен успех над Шалке (видео)

F.

Борусия Мьонхенгладбах победи Шалке с 3:1 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Резултатът бе открит от Ларс Щиндъл след спорна дузпа в 32-ата минута. Ралф Ферман спаси удара от бялата точка на Щиндъл, който обаче при добавката реализира с глава.

Със самия край на първото полувреме "кралскосините“ малко случайно стигнаха до равенството. При центриране от корнер и избита топка, Лерой Сане върна към наказателното поле, където при опита си да избие, Андреас Кристенсен вкара топката в собствената си врата - 1:1. В 70-а минута логичното се случи. Рафаел изпълни перфектно пряк свободен удар от границата на наказателното поле и прати топката в мрежата. Точка на спора сложи Юлиан Корб в 84-ата минута. Корб получи пас отдясно от Рафаел и с удар от малък ъгъл вкара за 3:1.

В класирането Шалке остава на трето място с 19 точки, а Гладбах е седми с 15.