Неуспешен старт за Щутгарт в Бундеслигата

F.

Кьолн се наложи като гост на Щутгарт с 3:1 в среща от 1-ия кръг на Бундеслигата. Срещата вървеше към нулево равенство, но 15 минути преди края на двубоя започнаха да валят голове. Първо Антони Модест откри резултата от дузпа в 75-ата минута. 120 секунди след това Симон Цолер удвои аванса на гостите, след асистенция на Кевин Вогт.

Нови две минути по-късно падна нов гол, като този път феновете на домакините имаха повод за радост, тъй като реферът отсъди дузпа този път пред вратата на Кьолн. Даниел Дидави бе точен от бялата точка и върна надеждите на своя тим. Усилията на Щутгарт за изравнително попадение бяха безуспешни, като за капак на всичко Юя Осако вкара трети гол за гостите в добавеното време на мача, с което оформи крайния резултат.